MERIANTO PT vaheseinasüsteem

Vaheseinamoodulite profiilide materjal on MDF, vineer või täispuit.

Standardprofiilide laius on 92 mm. Profiili laiust on võimalik muuta/valida vastavalt ehitusliku seina paksusele. Enamasti on kasutusel profiilide laiused vahemikus 60 – 120 mm aga soovi korral saab valmistada ka kuni 300 mm laiust profiili. Standardprofiilide paksus on MDF ja vineerprofiilidel 30 mm, täispuitprofiilidel 42 mm.

 

PT-M lahendusel on profiili materjal MDF, vineer või täispuit. Klaas on kinnitatud profiilis olevasse soonde tihendeid kasutades. Profiile saab värvida, peitsida, lakkida või spoonida.

PT-M

 

 

 

 

 

PT-AL  lahendusel on profiili materjal MDF, vineer või puit. Klaas on kinnitatud profiili soonde metallist kinnitusliistuga. Profiile saab värvida, peitsida, lakkida või spoonida. Kinnitusliistu materjaliks võib olla harjatud või poleeritud RST metall, värvitud või lakitud teras, värvitud või anodeeritud alumiinium.

PT-AL

 

 

 

 

 

 

PT-L profiili materjal on täispuit. Klaas on kinnitatud profiili soonde puitliistuga. Profiile saab värvida, peitsida, lakkida, õlitada või vahatada. Enim kasutatakse tamme, kaske, mändi ja pööki.

 PT-L

 

 

 

 

 

 

Vaheseina moodulid valmistatakse tehases ja ühendatakse objektil omavahel kokku. Tagamaks helipidavust, paigaldatakse moodulite vahele spetsiaalne tihend. Mooduli maksimum-mõõdud määrab ära kasutatav täitematerjal (klaas), üldjuhul mitte üle 2500 x 3000 mm.

Kasutatav profiili tüüp, materjal ja klaasikinnituslahendus võimaldavad luua vastavalt vajadusele erineva helipidavuse, niiskuskindluse, tugevuse, välimuse ja maksumusega vaheseinalahendusi.

Avatäide – Lisaks klaasile on mooduli täitena on võimalik kasutada sisuliselt kõiki tasapinnalisi materjale. Klaasi kui enimlevinud materjali tugevus, läbipaistvus ja helikindlus on universaalsed ja loovad palju võimalusi. Vastavalt ohutus- ja helikindlusnõuetele kasutatakse lamineeritud turvaklaasi ja/või karastatud klaasi. Kõiki klaase saab lisaks matistada, teipida ja/või toonida.

Täitena saab veel kasutada näiteks kangaga kaetud paneele, spoonitud või värvitud paneele, melamiin-, laminaat- või PVC paneele jms tasapinnalisi materjale.

Uksed – seintes saab kasutada kõiki erinevaid siseukse tüüpe – täisklaas, klaasiavaga, värvitud või spoonitud lahendust, samuti lükandust. Standarduste lengi välismõõdud on H 2090 x L 990/890/790mm aga eritellimusel saab valmistada ka muid mõõte. Ustel on võimalik kasutada kõiki täisklaas- ja puitustele sobivaid lukustuslahendusi ja käepidemeid.

Elektrikarbikud – lihtne võimalus pistikute ja lülitite integreerimiseks vaheseina on elektrikarbikute kasutamine. Karbikud valmistatakse seinatüübile vastavast profiilist ning paigutatakse seinas sobivasse kohta. Elektri- ja andmeside juhtmed karbikusse võivad kulgeda nii laest kui ka põrandast. Elektrikarbiku laius on vabalt määratav, tavaliselt 200-300mm. Karbiku sisemine küljepaneel on hooldustöödeks hõlpsasti eemaldatav. Karbiku helipidavuse tagab isolatsioonivill. Väga kõrge helipidavusnõudega seintes kasutatakse karbikus veel täiendavat sisevaheseina.

Piirdeliistud – vahesein paigaldatakse üldjuhul ehitusliku seina orva. Ümbritsevad vuugid täidetakse vastavalt tuleohutus- ja helipidavusnõuetele kas villa, montaaživahu või kitiga. Olenevalt lahendusest võib vuuk jääda kas nähtav või see kaetakse katteliistuga. Vajalikud liistud on üldjuhul seina osad ja kuuluvad toote juurde. Liistud võivad olla sama viimistlusega nagu seinaprofiilid või ka näiteks ümbritsevate seinte viimistlusega – vastavalt tellija soovile.

Paigaldus – Merianto pakub „võtmed kätte“ lahendust: mõõdistame, valmistame, tarnime ja paigaldame. Vaheseintega tuleb kaasa Merianto Vaheseinte paigaldusjuhend, mida järgides saab ehitustöödes vilunud klient soovi korral seinamoodulite paigaldamisega kindlasti ka ise hakkama.

 

PT standardlahendus

← BACK