Püstlamellkardinad

Püstlamellkardinate unikaalne mehhanism võimaldab kardinaid liigutada külgedele ja pöörata üksteise suhtes. Tänu nimetatud funktsionaalsustele, on püstlamellkardinate abil võimalik kontori- või eluruumides suunata valgust vastavalt vajadusele. Lamellkardinaid valmistatakse väga mitmesugustest materjalidest, ka eriomadustega materjalidest, termokangast, pimendavatest kangastest, screen-kangast ja bambusest.

Püstlamellkardin on väga jõulise ja konkreetse joonega, kuid tänu laiale materjalide valikule, saab neid kerge vaevaga sobitada nii büroosse kui kodusesse interjööri. Seinale või lakke paigaldatud lamellkardinate mehhanism ei vaja erilist hooldust küllaltki pika aja jooksul. Kergelt määrdunud või tolmunud kangast võib puhastada niiske lapiga, plastiklamellide puhastamisel võib kasutada ka pesuvahendit. Püstlamellkardina juhtimiseks kasutatakse nööri või ketti, kuid võimalik on paigaldada ka elektriajamiga ja kaugjuhitavad lamellkardinad.

Püstlamellkardinad

Püstlamellkardin on praktiline aknakate nii koju kui tööruumidesse. Laialdaselt kasutatakse lamellkardinat tema funktsionaalsuse tõttu, kuid järjest enam ka sisekujunduselemendina. Kanga materjali valiku poolest, saab lamellkardinaga luua hubase miljöö nii koju kui ka kontorisse, samas kaitseb päikesekiirguse eest ning tagab privaatsuse.

Funktsioon

 • Kaitseb päikesekiirguse eest
 • Tagab privaatsuse
 • Valguse suuna reguleerimise võimalus- 180° pööratavad lamellid
 • Sisekujunduselement
 • Sobivad hästi katma suuri aknaid

Materjalid

 • Kangas
 • Screenkangas
 • Plastik
 • Bambus

Paigaldamise võimalused Lamellkardinat saab paigaldada lakke, seinale, aknaavasse.

Juhtimine

Püstlamellkardina juhtimiseks kasutatakse nööri ja ketti. Saadaval ka elektriajamiga, mille juhtimiseks kasutatakse kas lülitit seinal või distantsjuhtimispulti.

Kasutamine

Lamellide sulgemiseks ja avamiseks kasutatakse juhtnööri. Lamellide pööramiseks ümber vertikaaltelje tuleb kasutada kuulketti. Lamelle ei tohi kunagi külgsuunas lahti tõmmata, ilma et lamellid oleks eelnevalt avatud positsioonis. Selline toiming kahjustab lamellkardina siini.

Hooldamine

Normaalmõõtmetega kardina kasutamisel kodu või büroo tingimustes ei vaja kardina mehhanism erilist hooldust väga pika aja jooksul. Kergelt määrdunud või tolmunud kangast võib puhastada niiske lapiga vältides samal ajal materjali kortsumist. Plastiklamellide puhastamisel võib kasutada ka pesuvahendit.

Mõõdud

Püstlamellkardina riba standardlaius on 127 mm, eritellimusena saab valmistada 89 mm ja 63 mm laiust.

Püstlamellkardinate miinimum-maksimum mõõdud. Püstlamellkardinate maksimumkõrgus on 400 cm

Püstlamell-kardina riba laius

Püstlamellkardina laius/ cm

50

100

150

200

250

300

350

400

450

500

580

127 mm
89 mm
63 mm

 

 

PüstlamellkardinadKonstruktsioon

 1. mehhanismi karp,
 2. varras
 3. mehhanism
 4. stopperrõngas
 5. laekinnitus
 6. tõmbevanker
 7. vanker
 8. distantspuks
 9. seinakinnitus
 10. tõmbenöör
 11. keti lukk
 12. juhtkett
 13. nööri raskus
 14. kanga raskus
 15. alakett
 16. plaststopper
 17. vankrisaba
 18. kanga tugi